Вівторок, 11.12.2018, 13:17
   ПОЛТАВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ СФЕРИ ПОСЛУГ

Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Суспільство все більше потребує творчих, ініціативних, інтелектуально й духовно розвинених особистостей, здатних реалізувати життєву стратегію, таких, які вміють вчитися упродовж життя. У зв’язку з цим виникає потреба у переосмисленні шляхів організації навчально-виховного процесу – потреба у забезпеченні компетентнісного підходу в діяльності навчальних закладів. Саме таким підходом керуються в організації навчально-методичної роботи в Полтавському професійному ліцеї сфери послуг. Такий підхід є комплексним, сприяє впровадженню ефективних педагогічних технологій, нових форм і методів у роботі з педагогічними кадрами, забезпечує всебічний розвиток особистості педагогів, їхньої життєвої компетентності.

Навчально-виховний процес у ліцеї забезпечує 29 педагогів, 9 з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 – другу, 5 педпрацівників   –  кваліфікаційну категорію  “спеціаліст”,  7 – мають звання “викладач-методист”, 5 майстри мають звання “майстер виробничого навчання І категорії”, 4 – звання “майстер виробничого навчання ІІ категорії”.

Ліцей співпрацює з підприємством-замовником кадрів – ТЗДВ Полтавська фірма “Ворскла”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для вивчення прогресивних методів обробки швейних виробів та впровадження їх у навчальний процес майстри виробничого навчання та викладачі спецпредметів систематично проходять стажування на підприємстві.

Навчальний процес здійснюється у 8 кабінетах спец предметів та загальноосвітніх дисциплін. Із них один кабінет – навчально-комп’ютерний комплекс. Кабінет фізики оснащений інтерактивною дошкою та мультимедійним проектором.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дякуючи співпраці з підприємством “Ворскла”, виробничі майстерні оснащені сучасним швейним обладнанням провідних світових фірм.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовка кваліфікованих робітників з професій “Перукар (перукар-модельєр). Візажист-стиліст”, “Перукар (перукар-модельєр)” проводиться в навчальних перукарнях із застосуванням сучасної навчально-матеріальної бази та прогресивних виробничих технологій .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ініціативний педагогічний колектив забезпечує підготовку висококваліфікованих робітників, які є конкурентноспроможними на сучасному ринку праці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Формування компетентності передбачає створення цілісної системи управлінської діяльності. Тому саме ці завдання є пріоритетними під час планування навчально-методичної роботи, яка є складним творчим процесом зі своїми закономірностями та принципами.

Питання навчально-методичної роботи щорічно розглядаються на засіданнях педагогічної ради,  у підготовці яких враховується актуальність питання, науковий та практико-орієнтований підходи до порушених проблем. Цікавими є форми її проведення – круглий стіл, семінар, конференція.

Методична робота реалізується через колективні (масові, групові) та індивідуальні форми організації. Традиційними формами її організації в ліцеї є методичні наради, педагогічні читання, круглі столи, постійно діючий семінар “Педагогічні технології”, індивідуальні й групові консультації тощо.

З  1 вересня 2014 року педагогічний колектив Полтавського професійного ліцею сфери послуг почав працювати над реалізацією єдиної науково-методичної проблеми “Підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом використання міжпредметних зв'язків”.   

2016-2017навчальнийрік – етап створення власного досвіду роботи педагогічного колективу.

Велика увага приділялася проблемі професійної спрямованості загальноосвітніх предметів. Так, у листопаді викладач хімії Кузуб Л.В. представила на розгляд методичної комісії викладачів загальноосвітніх предметів методичну розробку  «Використання знань з хімії під час підготовки кваліфікованих робітників з професії «Перукар (перукар-модельєр)».

У листопаді під час засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання швейного профілю викладач спецпредметів Мартинова О.В. ознайомила колег з власним досвідом щодо використання міжпредметних зв’язків на уроках матеріалознавства та ТВО. Під час засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професій «Перукар (перукар-модельєр)» та «Візажист» майстер виробничого навчання Холодняк О.Г. ознайомила з досвідом використання міжпредметних зав’язків на уроках перукарської справи та виробничого навчання.

Основною організаційною формою колективної методичної роботи є методичні комісії. У ліцеї їх працює чотири – методична комісія викладачів загальноосвітніх предметів, методична комісія викладачів і майстрів виробничого навчання з професій “Перукар (перукар-модельєр)” та “Візажист”, методична комісія викладачів і майстрів виробничого навчання з професій швейного профілю і методична комісія з виховної роботи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час засідань методичних комісій розглядаються актуальні проблеми методики викладання, обговорюються методичні розробки, проходить обмін досвідом з різних питань методики викладання;обговорюються питання взаємовідвідування уроків, поповнення КМЗ уроків виробничого і теоретичного навчання та ефективність його використання; заслуховуються звіти викладачів та майстрів виробничого навчання про проведення предметних тижнів, про участь учнів у конкурсах, олімпіадах тощо. Також здійснюється огляд новинок психолого-педагогічної та методичної літератури, періодичних видань; відбуваються заняття з практичним психологом.

У ліцеї налагоджена чітка, керована система вивчення та впровадження у навчальний процес досягнень педагогічної науки та практики.

У поточному навчальному році в ліцеї вивчається досвід роботи викладача спеціального малювання Олещенко В.І. з проблеми «Формування всебічного розвитку учнів шляхом використання міжпредметних зв'язків».

У 2016-2017 навчальному році в ліцеї організоване впровадження досвіду роботи викладача фізики з проблеми «Використання міжпредметних зв’язків на уроках фізики» та майстра виробничого навчання Зезюліної О.Г. з проблеми «Розвиток творчих здібностей учнів як умова розкриття їхнього особистісного потенціалу».

У 2016-2017 навчальному році викладачами швейного профілю ПТНЗ Полтавської області вивчається досвід роботи викладача спецпредметів Мартинової О.В. з проблеми “Використання інформаційно-комунікаційних технологій при підготовці кваліфікованих робітників з професії "Кравець".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Педагоги ліцею беруть активну участь в обласних та Всеукраїнських заходах.

5 жовтня 2016 року на базі Полтавського професійного ліцею відбулося засідання творчої групи методистів ПТНЗ області, у якому взяла участь методист ліцею Швецова В.А.

17 жовтня в рамках методичної декади НМЦ ПТО у Полтавській області відбувся обласний вебінар, на якому учасники ознайомилися з кращим досвідом роботи методичних служб ПТНЗ області щодо розвитку творчого потенціалу педагогів та учнів. Методист Швецова В.А. виступила на обласному вебінарі з презентацією досвіду «Робота колективу над реалізацією методичної проблеми».

Викладач інформаційних технологій Рябов С.В. брав участь у засіданні обласної творчої групи зі створення електронних засобів навчального призначення, яка проходила у рамках роботи методичної декади НМЦ ПТО у Полтавській області 17 жовтня на базі Полтавського професійного ліцею транспорту.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Олещенко В.І. брала участь у роботі Школи педагогічної майстерності «Впровадження медіаосвіти для сприяння розвитку й саморозвитку особистості учня». 

26 жовтня на базі ПТУ №31 м.Полтава відбулося друге заняття Школи передового педагогічного досвіду – «Підвищення якості професійної підготовки перукарів шляхом впровадження новітніх технологій навчання». У роботі школи взяла участь майстер виробничого навчання Геращенко О.М.

30 листопада на базі Полтавського професійного ліцею послуг відбулося засідання секції викладачів спецпредметів швейного профілю ПТНЗ Полтавської області. Темою засідання стала презентація досвіду роботи викладача спецпредметів швейного профілю Мартинової О.В. з проблеми “Використання інформаційно-комунікаційних технологій при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Кравець»”.Методист Швецова В.А. розповіла учасникам засідання про систему роботи педагога щодо проблеми використання ІКТ на уроках та у позаурочній діяльності. Мартинова О.В. ознайомила присутніх з власними напрацюваннями. 

Протягом навчального року майстри виробничого навчання Боярінова Л.Б., Геращенко О.М. та Холодняк О.Г. відвідували обласні навчальні семінари, організовані фірмою «Estel», по закінченню яких отримали сертифікати колориста.

7 грудня в Києві відбувся фінал масштабного Фестивалю перукарського мистецтва серед професійно-технічних навчальних закладів України «СНІГОВА КОРОЛЕВА ESTEL–2016», у якому взяла участь учениця групи №2 Бражник Анна. Супроводжувала учасницю конкурсу майстер виробничого навчання, викладач перукарської справи Холодняк О.Г., яка брала участь у проведенні Всеукраїнських семінарів, організованих для педагогів-перукарів ПТНЗ України.

17 грудня учні груп № 2 та № 11, очолювані майстрами виробничого навчання Зезюліною О.Г. та Геращенко О.М., долучилися до створення самобутніх образів моделей для феєричного показу колекції одягу у стилі модерн відомих полтавських дизайнерів Олени Гопей та Юрія Матвєєва – «Снился мне сад в подвенечном уборе», присвяченого Вірі Холодній.

З 2015-2016 навчального року в ліцеї працює школа передового досвіду з проблеми «Впровадження в навчальний процес сучасних перукарських технологій».Керівникшколи майстер виробничого навчання–Холодняк О.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У І семестрі 2016-2017 н. р. в ліцеї була проведена олімпіада з математики.

З метою вшанування спадщини Т.Г. Шевченка та виявлення творчо обдарованої учнівської молоді 3 листопада в ліцеї відбувся І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка.

У ІІІ (обласному) етапі конкурсу взяла участь учениця групи №9 Косинець Вікторія і зайняла 5 місце.

15 листопада в ліцеї був проведений І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Косинець Вікторія представляла навчальний заклад у ІІІ (обласному) етапі конкурсу і зайняла 5 місце.

З метою вдосконалення знань, умінь та навичок, набутих на уроках англійської мови, розширення словникового запасу та світогляду учнів, підвищення інтересу до вивчення іноземної мови 29 листопада 2016 року у ПТНЗ Полтавської області був проведений інтелектуальний он-лайн марафон знавців англійської мови «Нова мова – новий світ».

7 листопада 8 учнів ліцею взяли участь у Міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер». Косинець Вікторія (гр. №9) та Пічка Ірина (гр. №11) отримали сертифікати «За добрий результат».

Учні ліцею брали участь у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч» та Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру».

10 листопада відбувся загальноліцейний конкурс професійної майстерності з професії «Перукар (перукар-модельєр)» у номінаціях «Зачіска з використанням плетіння», «Вечірня зачіска». Участь у ньому взяли 13 конкурсанток. Компетентне журі відзначило кращі роботи, авторами яких були Бражник Анна, Єфременко Ангеліна, Коваленко Катерина, Дудки Дарина, Остапець Аліна та Жук Марина.

Ці дівчата 25 листопада 2016 року продовжили змагання у півфіналі (обласному етапі) конкурсу «Снігова королева», організованому фірмою «Еstel», у номінації «Молодіжна субкультура РОК і ПАНК». Впевнену перемогу у ньому здобула учениця групи № 2 Бражник Анна. Саме вона представляла Полтавську область у фіналі конкурсу у місті Києві 7 грудня 2016 року, де також стала переможницею у своїй номінації.

17 грудня учні групи №2 взяли участь у конкурсі професійної майстерності з професії «Візажист». Конкурс проводився з метою підвищення рівня професійної підготовки та майстерності, розвитку творчої активності учнів, поглиблення та удосконалення знань з новітніх технологій виконання візажних робіт.

З метою пошуку, виявлення та підтримки обдарованої молоді 28 грудня в Полтавському професійному ліцеї сфери послуг за сприяння адміністрації ліцею на чолі з директором Литовченком Василем Олександровичем відбувся фінал творчого конкурсу професійної майстерності під назвою «Квіткова феєрія». Це була чудова нагода для учнів, що навчаються за професіями «Кравець» і «Кравець. Закрійник» продемонструвати свій професіоналізм, фантазію, реалізувати творчий потенціал.

У ІІ півріччі учні ліцею взяли участь в обласних олімпіадах з хімії, матеріалознавства (професія «Кравець») та з охорони праці. Учениця групи №3 Чухліб Карина виборола 1 місце в олімпіаді з матеріалознавства.

Учениця групи №9 з професії «Перукар (перукар-модельєр). Візажист» Дудка Дарина представляла ліцей на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності з професії «Перукар», де зайняла І місце. У травні учениця взяла участь в заключному етапі конкурсу.

У 2016-2017 навчальному році було проведено предметні тижні:

 • тиждень фізичної культури та спорту;
 • тиждень хімії та біології;
 • тиждень математики та фізики;
 • тиждень іноземної мови;
 • історії та географії;
 • української мови та літератури.

Серед заходів предметних тижнів із загальноосвітніх предметів були:

 • виставки кращих робіт (презентацій, рефератів, малюнків, кросвордів);
 • екскурсії (в Ботанічний сад, Медичну академію, Краєзнавчий музей, Галерею мистецтв);
 • засідання предметних гуртків;
 • предметні олімпіади тощо.

 http://pplsp.ucoz.ua/Metod_robota/2kopirovanie.gif

З 5 грудня по 9 грудня ліцей долучився до проведення Всеукраїнського тижня права.

Серед проведених заходів були:

 • година спілкування «Порушення прав дитини в сімї »;
 • анкетування учнів «Стоп насильству»;
 • зустріч з працівниками правоохоронних органів «Наслідки неправомірних дій підлітків. Юридична відповідальність»;
 • випуск інформаційних буклетів «Права та обов’язки дитини»;
 • виховна година «Торгівля людьми – ганебне явище сучасності»;
 • Всеукраїнський урок «Права людини».

Тиждень виробничого навчання учнів ІІ та ІІІ року навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр)» тривав з 17 по 21 жовтня. У рамках цього тижня були проведені такі заходи:

 • майстер-клас учениці групи № 10 Ткаченко Єлизавети «Зачіска на швидкуруч» для учнів груп № 9 та № 11;
 • майстер-клас учениці групи № 9 Єфременко Ангеліни «Технологія гарячого укладання волосся хвилями» для учнів груп № 10 та № 11;
 • майстер-клас учениці групи № 11 Балали Каріни «Виконання плетіння волосся з п’яти пасм» для учнів груп № 9 та № 10;
 • майстер-клас «Ідеальний блонд» від технологів фірми «Estel»;
 • виставка «Фото кращих робіт учнів груп другого та третього року навчання»;
 • конкурс професійної майстерності у номінаціях «Зачіска з використанням плетіння», «Вечірня зачіска».

З 21 листопада по 25 листопада у ліцеї проходив тиждень виробничого навчання з професії «Візажист», у якому активну участь взяли учні групи№ 2. Протягом цього тижня були проведені такі заходи:

 • фотовиставка робіт учнів групи № 2 «Halloween очима візажистів»;
 • круглий стіл «Моделювання губ: омана, реальність, професіоналізм»;
 • виставка-огляд професійних видань та професійної літератури, робота з ними;
 • ярмарок професійних знахідок, ознайомлення учнів з інноваційними технологіями у візажній індустрії;
 • конкурс міні-плакатів «Я – візажист»;
 • відвідування Галереї  мистецтв з метою проведення практичного заняття по вдосконаленню умінь та навичок світлотіньової корекції обличчя на базі портретного живопису;
 • надання консультативних та візажних послуг для працівників та учнів ліцею;
 • фотовиставка практичної частини дипломних робіт учнів груп з професії «Перукар (перукар-модельєр). Візажист»;
 • участь у конкурсі «Снігова королева ESTEL».

  Викладачем Кузуб Л.В. було проведено урок-презентацію з матеріалознавства «Продукція відомих косметичних брендів», під час якого учні групи № 2 ознайомилися з історією світових косметичних лідерів, поділилися досвідом використання декоративної косметики та засобів по догляду за шкірою, організували виставку плакатів, косметики та каталогів.

  З 19 грудня по 23 грудня в ліцеї проходив тиждень виробничого навчання з професій швейного профілю. Протягом цього тижня були проведені такі заходи:

 • виставка наочності, вузлів виробів;
 • екскурсія учнів групи №3 до розкрійного цеху ТЗДВ Полтавська фірма «Ворскла»;
 • бесіда з учнями групи №7 «Моя професія найкраща»;
 • екскурсія на приватні підприємства, які очолюють випускники ліцею Семенов О.В., Бідаш Л.С.;
 • перегляд фільму «Вершини моди»;
 • майстерклас від учениці групи №7 КупріянТетяни «Пришивання кнопок у верхньому одязі»;
 • екскурсія учнів груп №3 та №7 до Галереї мистецтв.

25 лютого на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) відбулося урочисте відкриття ІІ Всеукраїнського (ХІІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці, деМарина Барабаш (учениця групи № 11) у номінації «Декламація» читала поезію «Уста говорять: «Віннавікизгинув!» і представила навчальний заклад на найвищому рівні, за що у рамках проекту «Гордість країни» разом зі своїм викладачем були нагороджені грошовими преміями.

Як підсумок слід зазначити, що навчально-методична робота проведена в Полтавському професійному ліцеї сфери послуг протягом 2016-2017 навчального року була спрямована на підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, від якої залежить удосконалення навчально-виховного процесу та підвищення якості підготовки висококваліфікованих робітників.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Погода
погода Poltava прогноз погоды на 5 дней
ППЛСП © 2018
Сайт створено у системі uCoz