Четвер, 22.08.2019, 21:47
   ПОЛТАВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ СФЕРИ ПОСЛУГ

Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Абетка медіа

Чи замислюємося ми над тим, що ми дивимось, слухаємо, читаємо? Чи вміємо критично аналізувати інформацію, яка оточує нас з усіх сторін, вміємо відрізняти інформацію від реклами, пропаганди, піару? Саме ці питання обговорювались під час годин спілкування, присвячених проблемам медіаграмотності, які проводились у гр.№ 2 та гр.№ 4. Учні почули про засоби впливу на споживачів інформації, про маркери, за допомогою яких можна відрізнити правдиву інформацію від фейкової, та інше.

                                                                    

 

День Соборності України

Соборності України – свято що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту об’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році. Про цю історичну подію учні груп № 5 та 6 почули під час години спілкування, яку спільно проводили викладач історії та бібліотекар ліцею. У проведенні заходу брали участь учениці гр. № 6. Також відбувся перегляд документального фільму та експонатів книжково-ілюстративної виставки, присвячених Дню Соборності.

                                                                

 

 

 

 

 

Незвичайний філософ Григорій Сковорода

«Світ ловив мене та не спіймав» - написано на могилі Г.Сковороди, який народився 295 років тому на Полтавщині, прожив довге незвичайне життя, створив оригінальне філософське вчення. Його влучні та мудрі крилаті вислови і зараз залишаються актуальними та цікавими. Пам’яті нашого відомого земляка була присвячена виставка та година спілкування. Учні груп № 7 та № 11 ознайомились із біографією та філософськими поглядами Сковороди, розмірковували над його висловами.

                                                                                               

 

 

 

 

До Дня Гідності та Свободи

21 листопада – день початку подій, що стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. У ліцеї відбувся ряд заходів, присвячених цим подіям. Бібліотекарем ліцею були проведені години спілкування «До Дня Гідності та Свободи» та «Що таке Євросоюз», відбувся перегляд документального фільму про Євромайдан. Також учні гр. № 5 відвідали ПОУНБ ім. І.Котляревського, де ознайомились із експонатами виставки, матеріали якої розповідали про студентську революцію на граніті, Помаранчеву революцію, Євромайдан та сучасних героїв України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Декада до Всеукраїнського дня бібліотек

Традиційно у жовтні проводиться ряд заходів, присвячених Декаді бібліотек. Цього року усі учні ліцею залучились до цих подій. Ними були відвідані Полтавська обласна універсальна бібліотека ім. І.П.Котляревського, психологічний тренінг, бібліотечні уроки. Головною подією Декади стала акція «Подаруй книгу бібліотеці», у ході якої було зібрано 185 книг. Переможцем акції стали учні гр. № 6, які отримали приз – участь у грі-квесті «Скарби бібліотеки ППЛСП». Пройшовши ряд завдань, учасники гри знайшли солодку, смачну нагороду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ШАНУЙМО НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ

 

Відомому полтавському письменнику Леоніду Бразову 9 листопада виповнилося б 100 років. У його творчому доробку понад 100 художніх творів. Духовний авторитет письменника серед земляків напрочуд великий. З 2007 року заснована Полтавська обласна премія ім. Л. Бразова.

На виставці, присвяченій 100-річному ювілею митця були представлені біографічні довідки та книги Л. Бразова, а також лауреатів Полтавської обласної премії ім. Л. Бразова Наталії Харасайло, Інни Снарської та Тетяни Луньової.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СУВОЇ ІСТОРІЇ: 28 ЖОВТНЯ

На виставці, присвяченій Дню визволення України від фашистських загарбників, були представлені книги, фотографії, плакат та інформаційні матеріали, оформлені у вигляді сувоїв. Матеріали виставки розповіли про героїчну боротьбу проти фашистських загарбників, про наступальні операції, кількість загиблих на території України воїнів, примусово вивезених до Німеччини українців, зруйнованих міст та сіл.

Презентація виставки відбулась у 3-й, 4-й та 9-й групах.

                                                                                      

 

 

 

 

 

ЕКСКУРСІЯ ДО ПОУНБ ім. І. П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО

Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити. Д.Дідро

10 жовтня учні 1 групи відвідали Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. І. П. Котляревського, де ознайомились із роботою різних відділів, дізнались про заходи, що проводяться у цьому закладі. Учні переглянули виставку «Україна – земля козацька» та почули цікаві історії про козаків-характерників, бойові мистецтва, інші історичні й легендарні відомості про українських козаків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КНИЖКОВО-ІЛЮСТРАТИВНІ ВИСТАВКИ

Тримаючи у руках книгу, ми сприймаємо не тільки текст, а й її оформлення, ілюстрації, за допомогою яких художник доносить до читача своє бачення твору. Вміння ілюструвати – справжнє мистецтво, яке залишається у пам’яті людини на все життя. Саме цій темі була присвячена інтерактивна тематична виставка «Мистецтво ілюстратора», яку мали змогу доповнити улюбленими книжками учні та працівники ліцею. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІНТЕРАКТИВНА ЛЕКЦІЯ «ІСТОРІЯ ГОЛОВНИХ УБОРІВ»

16.06.2016 р. учні 3 та 9 груп мали виняткову можливість поглибити свої професійні знання з історії моди, відвідавши інтерактивну лекцію, яку проводив Павло Москалюк – колекціонер та знавець історії головних уборів. Учні почули багато нового та цікавого, ділилися своїми знаннями, а також мали змогу побачити та приміряти капелюхи XIX та XX ст. з різних частин світу. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Трагічні сторінки історії

З метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги до трагічних подій минулого, в Україні відзначають «День пам’яті жертв політичних репресій» (у третю неділю травня). У ліцеї до цього дня була підготовлена виставка-презентація, під час перегляду якої учні дізнались про долі представників «розстріляного відродження» та ознайомились із матеріалами, пов’язаними із з’їздом народних співців, який відбувся у 1934-35 р. та закінчився знищенням його учасників. Також відбувся перегляд документального фільму про репресованих українських письменників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вічна пам’ять героям. 1939-1945

6 травня у ліцеї відбувся урочистий захід до Дня пам’яті та примирення, 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Пісні та вірші про Велику вітчизняну війну, танець «Журавлі» у виконанні учнів, а також читання листів, написаних у воєнні роки, створили особливу атмосферу, яка наблизила глядачів до страшних подій минулого, допомогла відчути біль і трагізм.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На книжково-ілюстративній виставці «Вічна пам’ять героям. 1939-1945» була представлена документальна література, фотографії та репродукції картин, пов’язаних з подіями Другої світової.   

                                                                                  

 

 

ДО 30-РІЧЧЯ ЧОРНОБИЛЬСКОЇ КАТАСТРОФИ

Інформаційна довідка: Внаслідок Чорнобильської катастрофи в Україні постраждало майже 3,23 млн. осіб, більше 358 тисяч брали участь у ліквідації наслідків аварії, 130 тисяч були евакуйовані та відселені

18 квітня на зустріч з учнями 3 та 11 груп був запрошений учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Бондаренко Анатолій Миколайович. Він розповів про сутність та причини катастрофи, її жахливі наслідки, про героїчну роботу ліквідаторів аварії. Анатолій Миколайович наголосив на важливості усвідомлення та переосмислення комплексу проблем, пов’язаних із використанням високих технологій, які несуть незчисленні цивілізаційні блага та одночасно і велику небезпеку. 

                                                                                

 
 
 
 
З 1 квітням!!!:)))

Цей день не внесено ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних. В одних країнах 1 квітня називають День сміху, в інших — День дурня. У цей день кожен хоче пожартувати, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються.

1 квітня до ліцею завітали полтавські митці: поетеса Олена Савченко та музикант Сергій Шерман. Олена Савченко читала гумористичні вірші, написані для дітей та для дорослих, розповідала кумедні історії з власного життя. С. Шерман виконав під акомпанемент гітари пісні «Рок-н-ролльна колискова» та «Ровер».  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗУСТРІЧ З ПОЛТАВСЬКИМИ ПИСЬМЕННИКАМИ

Вже 12 років в Україні відзначають Всесвітній день поезії. Не обминуло це свято і наш ліцей. 21 березня учні 4-ї та 11-ї груп відвідали Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку імені І.П.Котляревського, де зустрілись із поетесою Інною Дідик-Снарською та письменницею Тетяною Луньовою.

Вірші Інни Дідик-Снарської, написані українською, білоруською та російською мовами, ще раз показали, що поезія не має мовних та вікових меж, що поезія – це мова душі, яка допомагає відчути та зрозуміти внутрішній світ іншої людини, духовно збагатитися.

Не менш поетичними були прозові твори Тетяни Луньової. Щирі та трохи сумні новели «Азбука», «Весільний поїзд», прочитані авторкою, нагадали про вічні життєві цінності: кохання, людяність, духовність.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виховна година «Святий Валентин.Хто він?".

 День закоханих, який відзначають 14 лютого, поступово стає в Україні все більш популярним. Але мало хто знає історію походження цього свята. Під час виховної години, яка проводилась напередодні дня закоханих, учні отримали відповіді на запитання про давні та сучасні традиції святкування, про історичну та легендарну постать святого Валентина. Завершився захід виготовленням валентинок, відповідями на запитання вікторини. 

 

 

                                                                               

 

 

Книжкова виставка «Великий день злуки»

21-22 січня відбулась презентація книжкової виставки до Дня Соборності України. Бібліотекар Волошко О.В. розповіла учням про історичне значення об’єднання українських земель в єдину державу, продемонструвала копію документу «Акт злуки» та фотографії мітингу на Софійському майдані у Києві з нагоди проголошення об’єднання ЗНР ти УНР у 1919 р. Представлені на виставці книжкові матеріали мали на меті ознайомити учнів з історичними постатями, які були провідниками ідеї незалежності та єдності України. Була представлена література про Б.Хмельницького, І.Мазепу, П.Орлика, С.Петлюру, твори Т.Шевченка, І.Франка, М.Костомарова та С.Петлюри. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДО НОВОРІЧНИХ СВЯТ

З метою розширення знань учнів щодо історії та традицій святкування в Україні та в інших країнах Нового року та Різдва бібліотекарем ліцею Волошко Олександрою Віталіївною була проведена година спілкування з учнями групи № 9. Учасники заходу дізнались про різні стилі прикрашання новорічної ялинки та мали змогу застосувати отримані знання на практиці, прикрасивши бібліотечну ялинку саморобними паперовими сніжинками, цукерками, сучасними іграшками, прикрасами у стилі hand made та у вінтажному стилі.

   

 

 

 

 

 

 

 

Відзначаємо 150-річчя славеня і 200-річчя автора музики гімну України Михайла Вербицького

Цього року на державному рівні буде відзначено 200-річчя від дня народження композитора МихайлаВербицького - автора музикигімнуУкраїни і 150-річчя з часу першоговиконаннянашогославеня. Верховна Рада ухвалилавідповідну постанову, якоюпередбаченовисвітленняцих дат у засобахмасовоїінформації, видатипоштову марку, присвяченуМихайлуВербицькому, встановити у Львовіпам’ятник  композитору і відкритийого музей. 

                                                              

 

 

 

 

До 70- річниці Перемоги над нацисткими окупантами та завершення війни у Європі була оформлена книжково – ілюстративна виставка “Шана перемозі, уклін ветеранам !”

Так хай обірветься спадкова нить

Між війнами – і розпадеться тліном,

Щоб ми лишились в пам’яті століть

ОСТАННЬОЇ ВІЙНИ - ОСТАННІМ ПОКОЛІННЯМ!

                                                                

 

201-а річниця народження Тараса Григоровича Шевченка

9 березня Україна і світ відзначають 201-у річницю народження Тараса Григоровича Шевченка, видатного і найбільш шанованого поета, письменника, громадського діяча, чиє життя і творча спадщина стали символом прагнення до свободи і віри у світле майбуття свого народу.

Творчість Тараса Григоровича, та віршіШевченкавлилися в нашу промениступовсякденнудійсність, як могутнярікавливається в океан. Зараз, як ніколи, розкриваєтьсявеличезнацінність тих високихвимог до людини, які проголосив Шевченко.

 

До 80-річчя з Дня народження поета та журналіста Василя Симоненка:

8 січня Василь Симоненко міг святкувати свій славний ювілей, як роблять його ровесники,  та життя розпорядилося інакше. На жаль… Проте,як колись, так і нині ми маємо змогу чути Симоненка, читаючи рядки його поезій: “І жити спішити треба, Кохати спішити треба, Гляди ж — не проспи!”

В рамках вшанування пам яті та до 80- річчя з Дня народження Василя Симоненка в П П Л С П  була організована книижкова виставка . А також учні групи №6 мали змогу подивитись документальний фільм про життєвий шлях поета та послухати його вірші про невмирущу й непоборну силу українського народу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Книжкова виставка "Є в Шевченка народження дата, дати смерті

в Шевченка нема"

 

 

    Конкурс ілюстрацій до творів Т.Шевченка   

    У рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка бібліотекарем ліцею було проведено конкурс ілюстрацій. До участі долучилося по 2 представника від кожної групи, усі роботи демонструвалися на виставці, визначення переможців та нагородження відбулося на робочій лінійці 5.03.2014 р.

 

      

 

 Організовано книжкову виставку "Нехай герої оживають"

      До уваги учнів на першому поверсі ліцею представлена книжкова виставка "Нехай герої оживають", особливістю якої є те, що біля кожної книги розміщено вирізаний з картону літературний герой. На виставці представлені книги М.Гоголя, Артур Конан Дойля, І.Крилова, М. де Сервантеса, В.Гауфа та інших.

 

    

 

 

Відвідування Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені О.Гончара

      

       12 грудня Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені О.Гончара гостинно запросила ліцеїстів на захід, присвячений Міжнародному дню чаю. Учні 4 групи не лише дізналися про історію виникнення цього напою, його види та цілющі властивості, а й отримали корисні поради щодо заварювання чаю, заготівлі сировини для нього. Окрім цього, учнів пригостили незвичайним сортом чаю, котрий при заварюванні розпускається, немов квітка, запропонувавши при цьому поласувати й солодощами.

 

 

 

 

  Захід, присвячений 50-річчю з дня смерті Василя Симоненка

     

12 грудня 2013 року бібліотекар Настечко С.В. в актовому залі ліцею провела захід, присвячений 50-річчю з дня смерті Василя Симоненка. Зі сцени лунали його вірші, звучав запис його голосу, на основі деяких його поезій діти зробили інсценування. Окрім цього, учні мали змогу більш детально ознайомитися з творами поета, переглянувши книжкову виставку. На заході була присутня методист НМЦ ПТО Левада Лідія Михайлівна, котра виголосила заключне слово, відмітивши високий рівень підготовки літературного вечора.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Погода
погода Poltava прогноз погоды на 5 дней
ППЛСП © 2019
Сайт створено у системі uCoz